Späť

Dacia Dokker Van

Všetko o užívateľovi Späť

Spoľahlivosť

Spoľahlivosti a bezpečnosti vozidla Dokker Van bola venovaná veľká pozornosť

Kvalita a spoľahlivosť značky Dacia, oceňované zákazníkmi aj odbornou tlačou, tvoria súčasť genetickej výbavy aj v novom vozidle Dacia Dokker Van.

SPOĽAHLIVOSŤ

Kvalita a spoľahlivosť značky Dacia, oceňované zákazníkmi aj odbornou tlačou, tvoria súčasť genetickej výbavy aj v novom vozidle Dacia Dokker Van.

Dielce osvedčenej kvality

Viac ako 20 % súčiastok vo vozidle Dokker Van je prevzatých z modelu Logan, ktorého spoľahlivosť už bola overená v praxi. Motory, ktoré poháňajú Dokker Van, sú k dispozícii aj pre modely Renault a osvedčili sa rovnako ako napríklad dieselový motor 1.5 DCi.

Preverená spoľahlivosť

Zadávacie podmienky pre vozidlo Dacia Dokker Van sú rovnako náročné ako pre všetky úžitkové vozidlá Renault - napr. na podvozok, karosériu či na štruktúru platia rovnaké kritériá ako pre Kangoo Express. Jeho odolnosť a spoľahlivosť v najrôznejších podmienkach preveril celý rad záťažových testov. Zo sortimentu skupiny Renault pochádza aj celý rad ostatných dielcov: technická platforma, zadná náprava prevzatá z modelu Kangoo, parkovacia brzda…

Dacia Dokker Van, záruka 3 roky

Záruka výrobcu 3 roky alebo 100 000 km (podľa toho, ktorá zo skutočností nastane skôr) na celý modelový rad Dacia Dokker Van je dôkazom dôvery, ktorú k našim výrobkom máme.

Aktívna bezpečnosť

Vaša bezpečnosť predovšetkým. V oblasti bezpečnosti ťažíme zo skúseností značky Renault a nové vozidlo Dacia Dokker Van sme vybavili účinnými prvkami aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ktoré vás ochránia počas celej jazdy.

ABS a asistenčný systém bŕzd

Asistenčný systém bŕzd AFU pôsobí v kombinácii so systémom ABS, ktorý zabraňuje zablokovaniu kolies, vodičovi pomáha v kritickej situácii zachovať dráhu vozidla a skracuje jeho brzdnú dráhu.

ESC

Elektronický stabilizačný systém (Electronic Stability Control) je prvok aktívnej bezpečnostnej výbavy, ktorý umožňuje kontrolovať dráhu vozidla v okamihu straty adhézie.

Obmedzovač rýchlosti

S obmedzovačom si vodič môže nastaviť maximálnu rýchlosť jazdy, ktorú si neželá prekročiť. Funkcia sa zapína tlačidlom ON na stredovom paneli a rýchlosť sa nastavuje ovládačmi +/- na volante. Na prístrojovej doske sa objaví piktogram obmedzovača a nastavená rýchlosť.

Pasívna bezpečnosť

Trojbodové bezpečnostné pásy na všetkých miestach vo vozidle

Podľa zvolenej úrovne sú predné bezpečnostné pásy výškovo nastaviteľné.

Výškovo nastaviteľné opierky hlavy

Pre vyšší komfort cestujúcich sú opierky hlavy výškovo nastaviteľné.

Airbag vodiča

Airbag spolujazdca

Ak chcete na predné sedadlo spolujazdca umiestniť detskú sedačku, nezabudnite vypnúť airbag vodiča. Deťom tak zaistíte maximálnu bezpečnosť.

Bočné airbagy vpredu

Súčasťou základnej výbavy vo všetkých verziách modelového radu

Indikácia nezapnutého pásu vodiča

Kontrolka na stredovom paneli sprevádzaná zvukovým signálom upozorní vodiča na nezapnutý bezpečnostný pás.