Späť

Dacia Dokker

Všetko o užívateľovi Späť

SPOĽAHLIVOSŤ A BEZPEČNOSŤ PODĽA ZNAČKY DACIA

Spoľahlivosti a bezpečnosti bola pri vývoji vozidla Dokker venovaná maximálna pozornosť.

Spoľahlivosť

Spoľahlivosť a kvalitu značky Dacia, ktoré oceňujú zákazníci aj odborná tlač, má nový model Dokker zapísané priamo v génoch.

Dielce preverenej kvality

Viac ako 20 % dielcov je prevzatých z modelu Logan, ktorého spoľahlivosť bola úspešne preverená v praxi. Rovnako motory vozidla Dokker sa už osvedčili v modeloch Renault (príkladom môže byť dieselový motor 1.5 dCi) a zo sortimentu Renault pochádza aj rad ďalšej výbavy a súčiastok: technická platforma, zadná náprava prevzatá z modelu Kangoo, parkovacia brzda...

Osvedčená spoľahlivosť

Dacia Dokker prešla radom testov, ktoré overili jej odolnosť a spoľahlivosť vo všetkých situáciách a v náročných prevádzkových podmienkach.

Dacia Dokker, zmluvná záruka 3 roky

Dacia Dokker má záruku 3 roky alebo 100 000 km (podľa toho, ktorá zo skutoční nastane prvá). Táto záruka je dôkazom dôvery, ktorú k našim produktom máme.

Aktívna bezpečnosť

Bezpečnosť predovšetkým! Na základe skúseností značky Renault v oblasti zaistenia bezpečnosti sme nový model Dacia Dokker vybavili účinnými prvkami aktívnej a pasívnej ochrany, aby sme všetkým cestujúcim na palube poskytli maximálnu bezpečnosť.

ABS s AFU

Asistenčný systém bŕzd (AFU) spoločne so systémom proti zablokovaniu kolies ABS umožňuje vodičovi, aby v prípade prudkého brzdenia nestratil kontrolu nad správaním vozidla, a súčasne optimalizuje brzdnú vzdialenosť.

ESC

Elektronický stabilizačný systém ESC je súčasťou aktívnej bezpečnostnej výbavy vozidla a v prípade straty adhézie zaisťuje kontrolu a prípadnú korekciu jazdnej dráhy vozidla.

Obmedzovač rýchlosti

Obmedzovač umožňuje nastaviť maximálnu rýchlosť, ktorú si vodič neželá prekročiť. Funkcia sa aktivuje stlačením tlačidla ON na stredovom paneli a rýchlosť sa nastavuje ovládačom +/- na volante. Ak je funkcia aktívna, na prístrojovej doske sa objaví piktogram obmedzovača s údajom nastavenej rýchlosti.

Pasívna bezpečnosť

Trojbodové bezpečnostné pásy na predných a zadných sedadlách

Výškovo nastaviteľné bezpečnostné pásy od úrovne Ambiance

Výškovo nastaviteľné opierky hlavy na predných sedadlách

Pre pohodlie a bezpečnosť cestujúcich sú predné opierky hlavy výškovo nastaviteľné.

Predný airbag vodiča

Airbag spolujazdca

Ak chcete na predné sedadlo spolujazdca umiestniť proti smeru jazdy detskú sedačku, nezabudnite vypnúť airbag spolujazdca. Maximálnu bezpečnosť zaistíte jednoduchým gestom.

Predné bočné airbagy (ochrana hrudníka)

Systém úchytiek Isofix na zadných sedadlách na upevnenie detskej sedačky

Indikácia nezapnutého bezpečnostného pása

Kontrolka a zvukové upozornenie na nezapnutý bezpečnostný pás vodiča a spolujazdca