Späť

Dacia Duster

Predstavenie Späť

Žiadny terén ho nezaskočí

Pravý dobrodruh

Dacia Duster je SUV s pohonom 4 x 4 a so svojimi schopnosťami obstojí v každom teréne!

Dacia Duster je vozidlo kompaktných rozmerov s nízkou hmotnosťou, čo mu zaisťuje veľkú obratnosť a v teréne to napomáha jeho výkonnosti. Zvýšená pozícia pri šoférovaní navyše vodičovi poskytuje vynikajúci výhľad z vozidla.

Prevodovka má nastavený krátky prvý prevod* (5,79 km/h pri 1 000ot./min.) uspôsobený na jazdu v náročnom teréne, pre prípad rozjazdu vo svahu alebo so záťažou a na jazdu zo svahu.

* Platí pre verzie s pohonom 4x4.

Jasná výhoda

Technológia pohonu všetkých kolies vo vozidle Dacia Duster ťaží z osvedčeného know-how aliancie Renault-Nissan. Pomohla mu napríklad prekonať všetky nástrahy saharskej púšte a svoju účasť v Rallye Aicha des Gazelles 2013 tak Dacia Duster ukončila na stupňoch víťazov v kategórií Crossover! 

Poradí si v každom teréne

Na cestách s dobrými adhéznymi podmienkami a na diaľnici oceníte pohon 4 x 2. Krútiaci moment motora sa prenáša len na predné kolesá a optimalizuje sa spotreba paliva.

Pri jazde v režime Auto, ktorý môžete použiť na všetkých typoch ciest, pri akejkoľvek rýchlosti a za akýchkoľvek podmienok zjazdnosti, dochádza k automatickému rozdeleniu krútiaceho momentu medzi kolesá na prednej a zadnej náprave, aby pomer medzi stabilitou vozidla a jeho pohyblivosťou bol optimálny.

V náročne zjazdnom teréne, na blate alebo v piesku prenáša režim Lock krútiaci moment motora na všetky 4 kolesá, na prednú aj na zadnú nápravu, aby im pri prejazde zaistil maximálnu účinnosť. Kontrola motora a brzdenia sa v tomto režime prispôsobuje použitiu pohonu 4 x 4.

Dacia Duster má svetlú výšku zvýšenú na 21 cm*, väčšie prechodové uhly (predný nájazdový uhol 29,3°, zadný 34,9° a prechodový 23°) a schopnosti pravého vozidla 4 x 4. Jeho štruktúra mu dovoľuje pohybovať sa úplne prirodzene po akýchkoľvek cestách a vozovkách. Zásluhou intuitívneho ovládania pohonu 4 x 4 sa bezpečne prispôsobí každej situácii.

* 20,5 cm vo verzii 4 x 2