Späť

Dacia Duster

Všetko o užívateľovi Späť

Motory

Výkonné a úsporné motory

So svojimi dieselovými a benzínovými motormi a s pohonom na LPG sa Dacia Duster prispôsobí želaniu a potrebám každého vodiča a s nižšími prevádzkovými nákladmi mu pri šoférovaní poskytne väčšie potešenie.

TCe 125

Preplňovaný benzínový motor TCe 125, vyvinutý inžiniermi skupiny Renault, ponúka výkon, pružnosť a hospodárnu prevádzku. Nové vozidlo Duster má s týmto motorom aj pri nízkych otáčkach živý rozjazd a skvelé zrýchlenie. Vďačí za to výkonu 92 kW (125 k) a veľkému krútiacemu momentu (205 Nm pri 2000 ot./min.), ktorý je o tretinu vyšší ako pri motore 1.6 16 V 105. Nízka spotreba a nízke emisie motora navyše minimalizujú vplyv na životné prostredie. Bezúdržbová rozvodová reťaz znamená pre zákazníka skutočnú úsporu a náklady na údržbu zostávajú stále rovnako výhodné. Duster s motorom TCe 125 dbá tiež na akustický komfort a jazda je tak pre všetkých cestujúcich maximálne príjemná.

dCi 90 a dCi 110

Pre vodičov, ktorí dávajú prednosť dieselovým motorom, má Duster v ponuke dva varianty výkonu: 66 kW (90 k) a 80 kW (110k). V oboch prípadoch ide o príjemné, pružné, odolné a hospodárne motory. Verzia dCi 110 je určená náročnejším vodičom a ponúka vyšší výkon aj krútiaci moment. Spotreba paliva a emisie CO2 pri motore dCi 90 sú 4,7 l/100km a 123 g/km a pri silnejšom dCi 110 je to 4,8 l/100km a 127 g/km*.

1.6 16 V 105

Nadobúdacia cena benzínového motora 1.6 16 V 105 je veľmi výhodná. Objem 1.6 l a výkon 77 kW (105k) mu pri riadení dodávajú živosť a dynamiku, a teda aj dobré zrýchlenie. Duster poháňaný týmto motorom spotrebuje na 100 km 7,1 l a jeho emisie CO2 sa znížili na 165 g/km*.

* Uvedená spotreba paliva a množstvo emisií CO₂ sú zmerané metodikou stanovenou podľa platných právnych predpisov vyžadovaných pri homologizácii vozidla a slúžia na porovnanie vozidiel v daných parametroch za rovnakých podmienok. Bežná spotreba sa môže od týchto údajov líšiť v závislosti od charakteru jazdy, zaťaženia vozidla, poveternostných podmienok a od profilu trasy.

Duster LPG

Duster vychádza svojim zákazníkom v ústrety a ponúka im ešte úspornejší variant – motor 1.6 16 V 105 vo verzii LPG s emisiami len 145 g CO2/km*. Prevádzkové náklady tejto verzie sú vzhľadom na nižšiu cenu paliva výhodnejšie, prestavba realizovaná priamo vo výrobe so zárukou výrobcu je spoľahlivejšia a nižšie emisie CO2 v porovnaní s benzínovou verziou znamenajú väčšiu ohľaduplnosť k životnému prostrediu.

S vozidlom Duster máte na výber!

*Spotreba a emisie homologované podľa platných noriem rovnakých pre všetkých konštruktérov, ktoré umožňujú porovnanie medzi jednotlivými verziami. Spotreba v bežnej prevádzke závisí na spôsobe využívania vozidla, dodatočnej výbave a štýle jazdy.