Späť

Dacia Duster

Všetko o užívateľovi Späť

Spoľahlivosť a bezpečnosť

Spoľahlivosť rozhodne nie je pri vozidle Dacia Duster len prázdne slovo. Každý cestujúci má k dispozícii kompletnú výbavu, ktorá mu zaistí optimálnu bezpečnosť.
Odolná a spoľahlivá Dacia Duster poskytuje záruku výrobcu 3 roky alebo 100 000 km.
A keďže bol skonštruovaný, aby odolal náročným podmienkam, zostane dlho ako nový!

Spoľahlivosť

Dacia Duster so zárukou 3 roky

Dacia Duster má predĺženú záruku 3 roky alebo 100 000 km. Nie je nič jasnejšie!

Spevnená štruktúra karosérie

Spevnená štruktúra karosérie poskytuje cestujúcim za každých okolností spoľahlivú ochranu.

Aktívna bezpečnosť

Kvalita a spoľahlivosť značky Dacia, ktoré oceňujú zákazníci aj odborná tlač, sú súčasťou genetickej výbavy vozidla Dacia Duster.

Systém ABS s AFU

Asistenčný systém bŕzd (AFU) spoločne so systémom proti zablokovaniu kolies (ABS) umožňuje vodičovi, aby v prípade prudkého brzdenia nestratil kontrolu nad správaním vozidla, a súčasne optimalizuje brzdnú vzdialenosť.

Elektronický stabilizačný systém ESC

Elektronický stabilizačný systém ESC je súčasťou aktívnej bezpečnostnej výbavy vozidla a v prípade straty adhézie zaisťuje kontrolu jazdnej dráhy vozidla.

Pasívna bezpečnosť

Airbag vodiča

Čelný airbag vodiča

Airbag spolujazdca s možnosťou odpojenia

Ak chcete na predné sedadlo spolujazdca umiestniť detskú sedačku, nezabudnite vypnúť airbag spolujazdca. Jedným pohybom zaistíte detským pasažierom maximálnu bezpečnosť.

Bočné a predné airbagy

Súčasťou základnej výbavy všetkých verzií modelového radu.

Systém úchytiek Isofix na detskú sedačku

Na zadných krajných sedadlách nájdete systém úchytiek Isofix na upevnenie kompatibilnej detskej sedačky a tretiu sedačku možno upevniť bežným spôsobom na sedadlo uprostred.

Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča

Zvýšená pozícia dáva vodičovi pri jazde viac istoty - má prehľad o cestnej premávke a možnosť predvídať dianie na vozovke aj v teréne. Nastavenie výšky sedadla vodiča je v rámci paketu Modularita spojené s výškovo nastaviteľnými bezpečnostnými pásmi a so sklopným sedadlom deleným 1/3 - 2/3.