Späť

Dacia Lodgy

Všetko o užívateľovi Späť

Bezpečnosť

BEZPEČNOSŤ PODĽA ZNAČKY DACIA

Kvalita a spoľahlivosť značky Dacia, ktoré oceňujú zákazníci aj odborná tlač, sú súčasťou genetickej výbavy nového vozidla Dacia Lodgy.

SPOĽAHLIVOSŤ

Osvedčená spoľahlivosť

Dacia zákazníkom garantuje dlhodobú spoľahlivosť svojich vozidiel a získava si tak ich dôveru. Vozidlá Dacia sú testované v extrémnych podmienkach. okrem bežných testov, ktoré prebiehajú v továrenskej skúšobni, podrobuje skupina Renault svoje nové vozidlá záťažovým skúškam priamo v náročnom teréne.

Vozidlo Dacia Lodgy so zárukou 3 roky

Zmluvná záruka výrobcu 3 roky alebo 100 000 km sa vzťahuje na všetky modely radu Dacia: uplatniť ju môžete v ktoromkoľvek autorizovanom servise, oprava bude vykonaná na najlepšej odbornej úrovni a za použitia originálnych náhradných dielcov.

AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ

ABS s funkciou AFU

Asistenčný systém bŕzd AFU spoločne so systémom proti zablokovaniu kolies ABS umožňujú vodičovi zachovať si v kritických situáciách kontrolu nad správaním vozidla a optimalizovať jeho brzdnú dráhu.

ESP

Súčasťou aktívnej bezpečnostnej výbavy je elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý neustále vyhodnocuje a v prípade potreby aj koriguje dráhu vášho vozidla Dacia Lodgy.

Obmedzovač rýchlosti

Obmedzovač rýchlosti slúži na nastavenie rýchlosti vozidla, ktorú si neželáte prekročiť. Funkciu aktivujete stlačením tlačidla ON v spodnej časti stredového panelu a rýchlosť nastavujete alebo upravujete tlačidlom +/- na volante. Na prístrojovej doske sa objaví piktogram znázorňujúci obmedzovač rýchlosti a navolená rýchlosť.

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ

Trojbodové bezpečnostné pásy na predných aj na zadných sedadlách

Pásy na predných sedadlách sú výškovo nastaviteľné

Výškovo nastaviteľné predné a zadné opierky hlavy

Opierky hlavy sú pre väčší komfort všetkých cestujúcich vo vozidle výškovo nastaviteľné.

Airbag vodiča

Airbag spolujazdca

Ak chcete na predné sedadlo spolujazdca umiestniť detskú sedačku, nezabudnite odpojiť airbag spolujazdca.

Predné bočné airbagy

Úchytky Isofix na ľahké a bezpečné umiestnenie detskej sedačky na všetkých sedadlách v 2. rade

Indikácia nezapnutého pásu

Vizuálna kontrolka a zvukové upozornenie na nezapnutý bezpečnostný pás vodiča a spolujazdcov.