Späť

Dacia Lodgy

Všetko o užívateľovi Späť

Motory

 • TCe 115, motor novej generácie

  Inovatívny

  Lodgy TCe 115: to najlepšie z technológií skupiny Renault. Tento nový benzínový štvorvalec 1.2 so šestnásťventilovou mechanikou, turbodúchadlom a s priamym vstrekovaním je synonymom výkonnosti, príjemného šoférovania, nízkej spotreby paliva a emisií CO2.

   

  Ekonomický a ekologický

  S motorom TCe 115 máte prevádzkové náklady svojho vozidla Lodgy spoľahlivo pod kontrolou. Spotreba paliva päťmiestnej verzie vozidla Lodgy je 5,7 l/100 km s emisiami CO2 131 g/km a sedemmiestnej verzie 5,9 l/100km a 139 g CO2/km*. Aby dosiahol tieto výsledky, je motor TCe 115 vybavený účinnými, ale súčasne dostupnými technológiami zameranými na zlepšenie energetického chodu motora a na zníženie vplyvu jeho prevádzky na životné prostredie.


  Konkrétnym prínosom pre vodiča je nízka spotreba paliva a nižšie emisné daňové zaťaženie.

   

  Príjemné šoférovanie

  Potešenie a komfort pri vedení vozidla predovšetkým! S motorom TCe 115 získava vozidlo Lodgy pružný, výkonný a dynamický motor, ktorý vodičovi sprostredkuje dynamické zrýchlenie a svižný rozjazd. Najväčší krútiaci moment 190 Nm motor dosahuje pri 2000 ot./min. Výborný akustický prejav motora prináša vodičovi väčší komfort jazdy, pokoj a vedenie je celkovo menej únavné.

   

  * Uvedená spotreba paliva a množstvo emisií CO₂ sú zmerané metodikou stanovenou podľa platných právnych predpisov vyžadovaných pri homologizácii vozidla a slúžia na porovnanie vozidiel v daných parametroch za rovnakých podmienok. Bežná spotreba sa môže od týchto údajov líšiť v závislosti od charakteru jazdy, zaťaženia vozidla, poveternostných podmienok a od profilu trasy.

 • Široká ponuka motorov

  Vozidlo Dacia Lodgy je v ponuke s benzínovými a dieselovými motormi, ktoré splnia potreby a očakávania vodičov vo všetkých krajinách a vyhovejú používaniu vozidla v rôznych režimoch prevádzky.


  K dispozícii sú dva benzínové motory: spoľahlivý, osvedčený a cenovo dostupný motor 1.6 MPI a úplne nový turbomotor s priamym vstrekovaním TCe 115, ktorý vodiča nadchne svojím výkonom a nízkymi prevádzkovými nákladmi.


  Dieselový motor 1.5 dCi, všeobecne veľmi obľúbený pre svoju spoľahlivosť a výkonnosť, existuje v dvoch výkonových variantoch: 90 k a 110 k. Nízka spotreba a emisie CO2 oboch motorov boli ohodnotené značkou Dacia eco².


  Kvalita a spoľahlivosť značky Dacia, oceňovaná zákazníkmi aj v odbornej tlači, je zapísaná tiež v génoch vozidla Lodgy. Podobne ako ostatné vozidlá radu Dacia, aj motory modelu Lodgy sú vybavené osvedčenými technológiami skupiny Renault.