Späť

Dacia Logan MCV

Všetko o užívateľovi Späť

SPOĽAHLIVOSŤ A BEZPEČNOSŤ PODĽA ZNAČKY DACIA

Spoľahlivosti a bezpečnosti vozidla Dacia Logan MCV bola venovaná mimoriadna pozornosť.

Spoľahlivosť

Kvalita a spoľahlivosť značky Dacia, ktoré oceňujú zákazníci aj odborná tlač, sú súčasťou genetickej výbavy vozidla Dacia Logan MCV.

Osvedčená spoľahlivosť

Dacia zákazníkom garantuje dlhodobú spoľahlivosť svojich vozidiel a získava si tak ich dôveru. Vozidlá Dacia sú testované v extrémnych podmienkach. Okrem bežných testov, ktoré prebiehajú v továrenskej skúšobni, podrobuje skupina Renault svoje nové vozidlá záťažovým skúškam priamo v náročnom teréne.

Dacia Logan MCV so zárukou 3 roky

Zmluvná záruka výrobcu 3 roky alebo 100 000 km sa vzťahuje na všetky modely radu Dacia: uplatniť ju môžete v ktoromkoľvek autorizovanom servise, oprava bude vykonaná na najlepšej odbornej úrovni a za použitia originálnych náhradných dielcov.

Aktívna bezpečnosť

Vaša bezpečnosť predovšetkým! V oblasti bezpečnosti ťažíme zo skúseností značky Renault a vozidlo Dacia Logan MCV sme vybavili účinnými prvkami aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ktoré vás ochránia počas celej jazdy.

ABS so systémom AFU

Asistenčný systém bŕzd AFU pôsobí v kombinácii so systémom ABS, ktorý zabraňuje zablokovaniu kolies. Spoločne pomáhajú vodičovi v kritickej situácii udržať smer vozidla a skracujú jeho brzdnú dráhu.

ESC

Elektronický stabilizačný systém (Electronic Stability Control) je prvok aktívnej bezpečnostnej výbavy, ktorý umožňuje kontrolovať dráhu vozidla v okamihu straty adhézie.

Obmedzovač rýchlosti

Obmedzovač umožňuje vodičovi nastaviť maximálnu rýchlosť, ktorú si neželá prekročiť, a jazda tak prebieha v pokoji a bez rizika. Funkcia sa zapína tlačidlom na stredovom paneli a rýchlosť sa nastavuje ovládačmi na volante.

Tempomat

Tempomat uľahčuje vedenie vozidla tým, že udržiava zadanú rýchlosť bez toho, aby vodič musel používať akceleračný pedál.

Pasívna bezpečnosť

Trojbodové bezpečnostné pásy na všetkých miestach vo vozidle

Od úrovne výbavy Arctica sú predné bezpečnostné pásy výškovo nastaviteľné.

Výškovo nastaviteľné opierky hlavy

Pre vyšší komfort cestovania ponúka vozidlo Logan MCV výškovo nastaviteľné opierky hlavy.

Airbag vodiča

Airbag vodiča je zabudovaný v strede volantu.

Airbag spolujazdca

Ak chcete na prednom sedadle spolujazdca umiestniť detskú sedačku, nezabudnite vypnúť airbag spolujazdca. Deťom tak zaistíte maximálnu bezpečnosť.

Bočné a predné airbagy

Súčasť základnej výbavy vo všetkých verziách modelového radu.

Systém úchytiek ISOFIX na upevnenie detskej sedačky

Systém úchytiek ISOFIX, ktorý slúži na rýchle upevnenie detskej sedačky, nájdete na 2 bočných sedadlách vzadu. Tretiu sedačku môžete umiestniť bežným spôsobom pomocou bezpečnostných pásov na prostredné sedadlo.

Indikácia nezapnutého bezpečnostného pásu vodiča a spolujazdca vpredu

Vizuálna kontrolka na stredovom paneli sprevádzaná zvukovým signálom upozorní vodiča a spolujazdca na nezapnutý bezpečnostný pás.