Späť

Dacia Sandero

Všetko o užívateľovi Späť

Spoľahlivosť a bezpečnosť

Spoľahlivosti a bezpečnosti nového vozidla Dacia Sandero bola venovaná veľká pozornosť.

SPOĽAHLIVOSŤ

Kvalita a spoľahlivosť značky Dacia, oceňované zákazníkmi aj odbornou tlačou, tvoria súčasť štandardnej výbavy aj v novom vozidle Dacia Sandero.

Osvedčená spoľahlivosť

Dacia si získava dôveru zákazníkov a pri svojich vozidlách garantuje dlhodobú spoľahlivosť. Vozidlá Dacia sú rovnako ako vozidlá Renault testované v extrémnych podmienkach. Popri bežných testoch, ktoré prebiehajú v továrenskej skúšobni, podrobuje skupina Renault svoje nové vozidlá záťažovým skúškam priamo v náročnom teréne.

Vozidlo Dacia Sandero so zárukou 3 roky

Zmluvná záruka výrobcu 3 roky alebo 100 000 km sa vzťahuje na všetky modely radu Dacia: uplatniť ju môžete v ktoromkoľvek autorizovanom servise, oprava bude vykonaná na najlepšej odbornej úrovni a za použitia originálnych dielcov.

Aktívna bezpečnosť

Vaša bezpečnosť predovšetkým. V oblasti bezpečnosti ťažíme zo skúseností značky Renault a nové vozidlo Dacia Sandero sme vybavili účinnými prvkami aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ktoré vás ochránia počas celej jazdy.

ABS so systémom AFU

Asistenčný systém bŕzd AFU pôsobí v kombinácii so systémom ABS, ktorý zabraňuje zablokovaniu kolies, pomáha vodičovi v kritickej situácii zachovať dráhu vozidla a skracuje jeho brzdnú dráhu.

ESC

Elektronický stabilizačný systém (Electronic Stability Control) je prvok aktívnej bezpečnostnej výbavy, ktorý umožňuje kontrolovať dráhu vozidla v okamihu straty adhézie.

Obmedzovač rýchlosti

Obmedzovač umožňuje vodičovi nastaviť maximálnu rýchlosť, ktorú si neželá prekročiť, a jazda tak prebieha v pokoji a bez rizika. Funkcia sa zapína tlačidlom na stredovom paneli a rýchlosť sa nastavuje ovládačmi na volante.

Tempomat

Tempomat uľahčuje vedenie vozidla tým, že dodržiava zadanú rýchlosť bez toho, aby vodič musel používať plynový pedál.

Pasívna bezpečnosť

Trojbodové bezpečnostné pásy na všetkých miestach vo vozidle

Od úrovne Arctica sú predné bezpečnostné pásy výškovo nastaviteľné.

Výškovo nastaviteľné opierky hlavy

Pre vyšší komfort cestovania všetkých pasažierov na palube vozidla sú opierky hlavy od druhej úrovne výbavy výškovo nastaviteľné.

Airbag vodiča

Súčasťou základnej výbavy vo všetkých verziách modelového radu

Airbag spolujazdca

Ak chcete na predné sedadlo spolujazdca umiestniť detskú sedačku, nezabudnite vypnúť airbag vodiča. Deťom tak zaistíte maximálnu bezpečnosť.

Bočné a predné airbagy

Súčasťou základnej výbavy všetkých verzií modelového radu.

Systém úchytiek Isofix na upevnenie detskej sedačky

Systém úchytiek Isofix, ktorý slúži na rýchle upevnenie detskej sedačky, nájdete na 2 bočných sedadlách vzadu. Tretiu sedačku môžete umiestniť bežným spôsobom pomocou bezpečnostných pásov na prostredné sedadlo.

Indikácia nezapnutého pásu vodiča

Kontrolka na stredovom paneli sprevádzaná zvukovým signálom upozorní vodiča na nezapnutý bezpečnostný pás.