Vaša bezpečnosť je našou prioritou

Dacia sa o vás postará

V celom modelovom rade Dacia sa odráža znalosť expertov skupiny Renault, využitím výkonných riešení pasívnej a aktívnej bezpečnosti je zaistená účinná ochrana cestujúcich.

Naše vozidlá sú štandardne vybavené systémami ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdných síl EBV a brzdovým asistentom AFU, elektronickým stabilizačným systémom ESC s protišmykovým systémom ASR a kontrolou nedotáčavosti CSV. Vďaka nim sa kráti brzdná dráha a je zabezpečená stabilita v zákrutách.

Ochranu pasažierov obstarávajú trojbodové bezpečnostné pásy s predpínačmi a kompletný systém čelných a bočných hlavových / hrudných airbagov (podľa verzie v základnej alebo voliteľnej výbave).

Pri osobných modeloch nájdete na zadných sedadlách úchyty ISOFIX pre bezpečné uchytenie detských sedačiek. Pri modeloch Lodgy a Dokker sú na všetkých troch sedadlách v druhom rade.

Modelový rad Dacia ponúka aj moderné prvky uľahčujúce každodenný život a zvyšujúce bezpečnosť: Bluetooth® handsfree pre bezpečné telefonovanie za jazdy, tempomat s obmedzovačom rýchlosti alebo zadné parkovacie senzory s parkovacou kamerou.