Dacia LPG: to je dvojpalivové riešenie od značky Dacia

Pokiaľ hľadáte úsporný motor s nízkou spotrebou paliva a zároveň nízkymi servisnými nákladmi už ďalej hľadať nemusíte. Sú tu naše modely na benzín a LPG! Naša ľahko dostupná technológia LPG, ktorá je v súlade s najvyššími normami kvality, vám ponúkne všetko, čo potrebujete.

Technológia Dacia LPG v rýchlosti

Dacia ECO-G ‒ úspory paliva vo výške až 40 %

Až 40% úspora nákladov na palivo

Dacia ECO-G ‒ lepší výkon ako pri benzínovom motore

Vyšší krútiaci moment motora

Dacia ECO-G ‒ dlhší dojazd

Dojazd cez 1 000 km

Dacia ECO-G ‒ nižšie emisie ako pri benzínovom motore

O 11% nižšie emisie CO2 (v porovnaní s benzínovým motorom)

Čo je LPG?

  • Dacia LPG ‒ ako fungujú motory Dacia LPG

Podrobnosti o našej dvojpalivovej technológii

LPG je označenie našich motorov, ktoré sú schopné prevádzky ako na benzín, tak na LPG (skvapalnený ropný plyn, Liquified Petroleum Gas). Schopnosť spaľovať LPG je zaistená integrovaním systému vstrekovania LPG. Tento systém vyžaduje aj samostatnú palivovú nádrž umiestnenú v batožinovom priestore, ktorá však nezmenšuje jeho objem. LPG nádrž je vyrobená z veľmi silnej ocele a je tak schopná odolať tlaku až 25 barov. Prestavba celého systému na LPG prebieha priamo v našich výrobných závodoch. Značka Dacia je svojou ponukou LPG priamo z výroby na trhu unikátna a ťaží zo svojich viac ako 10 ročných skúseností v tejto oblasti. Preto sme schopní vám ponúknuť kompletnú ponuku modelov LPG – Duster, Sandero, Logan.

 

Ako to funguje?

 

Je to jednoduché! Prepnutie z benzínu na LPG je možné previesť ručne alebo automaticky (pokiaľ je nádrž na LPG prázdna). Samostatný ukazovateľ vám pomôže sledovať hladinu LPG v nádrži a zobrazí dojazd. A máme k tomu ešte čerešničku na torte... Plnenie nádrže je rýchle a jednoduché. Zaberie len 2 minúty! 

Výhody technológie LPG

Poznať základné údaje je dobrý začiatok!

Dacia ECO-G ‒ výhody

Technológia ktorá je... ÚSPORNÁ

Motory Dacia LPG sú cenovo dostupné a ich motory nemajú vyššie servisné náklady. Využite výhodné ceny a overené technológie a užívajte si úsporu paliva.

Ušetrite
Dacia ECO-G ‒ výhody

... BEZPEČNÁ...

Že je pohon LPG bezpečný? Za to dáme ruku do ohňa. Na vozidlá s pohonom LPG dávame rovnakú záruku ako na každý iný model Dacia.

Užívajte si
Dacia ECO-G ‒ výhody

... A JEDNODUCHÁ

Plnenie nádrže na LPG je rovnako jednoduché ako plnenie benzínovej nádrže. Chcete ísť na LPG alebo benzín? Je to len na vás. Typ pohonu jednoducho prepnete na palubnej doske.

Uvoľnite sa

Už ste našli svoje auto snov?

Spočítajte si koľko usporíte v modelmi LPG

Pripravení na veľký skok? Objavte Dacia LPG

Dacia LPG

Naše webové stránky a naši partneri môžu používať súbory cookies k analýze prevádzky a výkonnosti webu a na zobrazenie personalizovanej reklamy prispôsobenej vašim záujmom, vašej polohe a umožniť vám interakciu s nami prostredníctvom sociálnych sietí. Vaše rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť v "Cookies" sekcii našich stránok.

zistiť viac