NAŠA HISTÓRIA

Mobilita dostupná pre každého

 

Značka Dacia si už od svojho založenia kladie za cieľ vyrábať nové a spoľahlivé vozidlá, ktoré majú tú podstatnú výbavu a sú dostupné pre širokú verejnosť. V priebehu rokov sa značka vyvíjala, prispôsobovala sa potrebám svojich zákazníkov a zároveň zostávala verná svojim koreňom. Niekoľkokrát tak prelomila zaužívané zvyky a otriasla automobilovým trhom. Každý z vlajkových modelov je revolúciou sám o sebe.

  • Značka Dacia

Dacia, znovuzrodená značka

Dacia vznikla v Rumunsku v roku 1966 s jasným cieľom: poskytovať obyvateľom Rumunska moderné, spoľahlivé a cenovo dostupné vozidlá. Nazvali ju Dacia podľa názvu, ktorý dali Rimania regiónu dnes známemu ako Rumunsko.

Renault prevzal značku Dacia v roku 1999, čím značka zaznamenala strategický posun. Dacia sa tak stala značkou Groupe Renault, čo pre ňu znamenalo novú éru kvality.

  • Logan 2004

Príchod modelu Logan v roku 2004

Logan, pôvodne navrhnutý pre rozvíjajúce sa trhy za bezkonkurenčnú cenu 5 000 €, je moderný a robustný rodinný sedan, ktorý znamenal pre značku renesanciu. Na automobilovom trhu spôsobil revolúciu a dosiahol neuveriteľný obchodný úspech, a to aj v západnej Európe, kde bol Logan uvedený na trh v roku 2005.

  • Sandero 2008

Príchod modelu Sandero v roku 2008

Sandero bolo druhým významným modelom značky Dacia uvedeným na trh. Je to najlepšie predávaný model. Veľkorysé rozmery, praktický dizajn, všestrannosť a prijateľná cena sú len niektoré z vlastností, vďaka ktorým je Sandero najpredávanejším vozidlom v Európe.

  • Duster 2010

Príchod modelu Duster v roku 2010

Vďaka modelu Duster Dacia opäť narušila stereotypy automobilového priemyslu. Okrem toho, že je Duster najdostupnejším SUV, je to skutočne terénne a atraktívne vozidlo. Značka opäť zaznamenala veľký obchodný úspech.

  • Elektrická Dacia ‒ Spring

ÚSPECH POKRAČUJE

V súčasnosti značka Dacia pôsobí v 44 krajinách Európy a v Stredomorí a má viac ako 7 miliónov zákazníkov.

 

Príbeh pokračuje a chystá sa nová revolúcia: Spring, malé auto, ktoré sprístupní elektrickú jazdu každému.

Chcete sa dozvedieť viac o autách Dacia?

Dacia ‒ Hodnoty

Filozofia Dacia

Viac informácií
Dacia vo Francúzsku

Dacia na Slovensku

Viac informácií

Naše webové stránky a naši partneri môžu používať súbory cookies k analýze prevádzky a výkonnosti webu a na zobrazenie personalizovanej reklamy prispôsobenej vašim záujmom, vašej polohe a umožniť vám interakciu s nami prostredníctvom sociálnych sietí. Vaše rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť v "Cookies" sekcii našich stránok.

zistiť viac