Dacia Duster LPG je až prekvapivo dobrá,

elektromobilita nemusí byť jediná alternatíva

"LPG dokáže znížiť náklady i záťaž pre životné prostredie nielen na papieri, ale aj v realite. Jazda s ním je pritom úplne bezstarostná, zmenu medzi benzínom a plynom ani nepocítite." – autor Filip Kadlečík.

  • Test Renault Clio E-Tech Hybrid

Dacia Duster TCe 74 kW LPG Prestige

O elektrickom pohone sa často hovorí ako o jedinej alternatíve k dnešným vozidlám, no nie je to úplne pravda. Ekologickou alternatívou sú aj vozidlá spaľujúce CNG, čiže stlačený zemný plyn, no úsporu produkovaných emisií, ale najmä nákladov na prejdený kilometer, prináša aj LPG -  skvapalnený ropný plyn.

Viac o DusterKonfigurovať
  • Dacia Sandero a Dacia Sandero Stepway

Náklady spadnú aj na polovicu

My sme v kombinovanom režime prevádzky dosiahli spotrebu na úrovni 8,3 l benzínu a 8,0 l LPG na 100 kilometrov jazdy. Dnes LPG stojí približne polovicu z toho, čo benzín s oktánovým číslom 95.

Mám záujem o nové vozidloTestovacia jazda

Naše webové stránky a naši partneri môžu používať súbory cookies k analýze prevádzky a výkonnosti webu a na zobrazenie personalizovanej reklamy prispôsobenej vašim záujmom, vašej polohe a umožniť vám interakciu s nami prostredníctvom sociálnych sietí. Vaše rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť v "Cookies" sekcii našich stránok.

zistiť viac