Bezpečnosť vozidiel

Dacia sa o vás postará

Vaša bezpečnosť je našou prioritou

Bezpečnosť vozidiel

V celom modelovom rade Dacia sa odráža znalosť expertov skupiny Renault, využitím výkonných riešení pasívnej a aktívnej bezpečnosti je zaistená účinná ochrana cestujúcich.

 

Naše vozidlá sú štandardne vybavené systémami ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdných síl EBV a brzdovým asistentom AFU, elektronickým stabilizačným systémom ESC s protišmykovým systémom ASR a kontrolou nedotáčavosti CSV. Vďaka nim sa kráti brzdná dráha a je zabezpečená stabilita v zákrutách.

 

Ochranu pasažierov obstarávajú trojbodové bezpečnostné pásy s predpínačmi a kompletný systém čelných a bočných hlavových / hrudných airbagov (podľa verzie v základnej alebo voliteľnej výbave).

 

Pri osobných modeloch nájdete na zadných sedadlách úchyty ISOFIX pre bezpečné uchytenie detských sedačiek. Pri modeloch Lodgy a Dokker sú na všetkých troch sedadlách v druhom rade.

 

Modelový rad Dacia ponúka aj moderné prvky uľahčujúce každodenný život a zvyšujúce bezpečnosť: Bluetooth® handsfree pre bezpečné telefonovanie za jazdy, tempomat s obmedzovačom rýchlosti alebo zadné parkovacie senzory s parkovacou kamerou.

Dacia je aj

Zistite viac

Objavte všetky ponuky Dacia.

Značka Dacia

Objavte nový prístup k vlastníctvu vozidla

Značka Dacia

Zistite viac o značke
Spoľahnite sa na vozidlá Dacia

Na spoľahlivosť a antikoróznu ochranu kladieme veľký dôraz

Spoľahnite sa na vozidlá Dacia

Objavte naše výrobné postupy