Využite našu jarnú akciu

Akciová ponuka

Skvelé ceny letných pneumatík, diskov a príslušenstva

Zistite viac

Servisné prehliadky

Postaráme sa o vaše vozidlo

Kompletná prehliadka vozidla s 87 bodmi kontroly, elektronická diagnostika, výmena oleja, výmena filtrov a zapaľovacích sviečok a doplnenie kvapalín (okrem paliva). S popredajnými službami Dacia sa môžete spoľahnúť, že harmonogram údržby vášho vozidla Dacia bude do bodky splnený a vy sa tak môžete vyhnúť všetkým neočakávaným prekvapeniam.

Rady a tipy

Dodržiavaním servisných intervalov uvedených vo vašom harmonograme údržby môžete predísť poruchám spôsobeným opotrebovaním, a uchováte tak svoje vozidlo Dacia v skvelej kondícii.

Nečakajte iba na svetelné indikátory na prístrojovej doske! Dodržujte servisné intervaly (či časové či kilometrové) podľa plánu údržby a my sa postaráme, aby ste sa vyhli všetkým problémom vzniknutých z dôvodu opotrebovania najzaťaženejších komponentov vo vašom aute.

Servisné prehliadky
Benzínové motory Klasik Komplet
Sandero/Logan II 109 €
184 €
Dokker 109 €
184 €
Lodgy 109 €
184 €
Duster 109 €
184 €
Naftové motory Klasik Komplet
Sandero/Logan II 119 €
189 €
Duster 119 €
189 €

Klasik = Servisná prehliadka Dacia + výmena oleja + olejového filtra + kabínového filtra

Komplet = Klasik + výmena vzduchového filtra + naftového filtra / zapaľovacích sviečok

Príkladové tarify sú pre vozidlá Dacia vyrobené od 24. týždňa 2011 a ďalej. Ceny zahŕňajú originálne náhradné diely a prácu. Pre získanie ďalších informácií o správnej paušálnej cene pre vaše vozidlo prosím kontaktujte svojho najbližšieho predajcu Dacia. Obsah a frekvencia činností je v súlade s programom údržby.

Brzdy a tlmiče

Bezpečnosť vždy na prvom mieste

Bezpečnosť je jedným zo základných hodnôt vozidiel Dacia. Brzdy, tlmiče a pneumatiky spolu vytvárajú tzv. "Bezpečnostný trojuholník" a ich vysoká kvalita je nevyhnutným predpokladom k vašej bezpečnosti.

Rady a tipy

Venujte pozornosť už prvým príznakom opotrebovania bŕzd:

 • Predlžovanie brzdnej dráhy
 • Vibrácie pod nohami pri zošliapnutí brzdového pedála
 • Pískanie bŕzd v momente brzdenia

Ak chcete zachovať účinné brzdenie vášho vozidla a zaistiť tak bezpečnosť pre vás a vašu posádku nechajte si:

 • skontrolovať brzdy každých 20 tis. km alebo 2 roky
 • vymeniť brzdovú kvapalinu každých 120 tis. km alebo 4 roky
Tlmiče
Model Predné tlmiče Zadné tlmiče
Sandero II 199 € 159 €
Logan II 199 €
159 €
Dokker 239 €
199 €
Lodgy 239 €
199 €
Duster 239 €
199 €

Vzorové ceny pre niektorá vozidlá. Ceny sú uvádzané pre dva kusy originálnych tlmičov a potrebnú prácu k výmene. Pre získanie ďalších informácií o správnej paušálnej cene pre vaše vozidlo kontaktujte svojho najbližšieho predajcu Dacia.

Výmena predných bŕzd
Model Dostičky Kotúče a dostičky
Sandero II 85 €
179 €
Logan II 85 € 179 €
Dokker 89 €
235 €
Lodgy 89 €
235 €
Duster 99 €
235 €

Vzorové ceny pre niektoré vozidlá. Ceny zahŕňajú originálne náhradné diely a prácu. Pre získanie ďalších informácií o správnej paušálnej cene pre vaše vozidlo prosím kontaktujte svojho najbližšieho predajcu Dacia.

Rozvody

Nepodceňte ich výmenu

Rozvody zaisťujú perfektnú synchronizáciu celého motora. Rešpektovaním ich výmenného intervalu predídete poškodeniu motora, ktoré môže nastať pretrhnutím rozvodového remeňa či reťaze z dôvodu opotrebovania.

Rady a tipy

Opotrebenie rozvodového remeňa sa nevykazuje žiadnymi varovnými príznakmi. Bohužiaľ sa stáva, že to vodiči neriešia a potom je príliš neskoro na záchranu.

V rámci prevencie poškodenia, ktoré môže viesť až k zlyhaniu motora, dbajte na dodržiavanie harmonogramu výmeny rozvodového remeňa. Využite túto výmenu tiež na kontrolu vodného čerpadla.

V pláne údržby odporúčame meniť rozvody každých 6 rokov alebo pri nabehnutí 60 000 - 120 000 km podľa toho, čo nastane skôr.

Rozvody
Benzínové motory Výmena sady a príslušenstva rozvodov
Výmena sady a príslušenstva rozvodov + vodnej pumpy
Sandero/Logan II 1,2 16V 259 € 419 €
Dokker 1,6 279 €
429 €
Lodgy 1,6 279 €
429 €
Duster 1,6 16V 289 €
489 €
Naftové motory Výmena sady a príslušenstva rozvodov

Výmena sady a príslušenstva rozvodov + vodnej pumpy

Sandero/Logan II 1,5 dCi 329 €
479 € 
Duster 1,5 dCi 329 € 
479 € 

Vzorové ceny pre niektorá vozidlá. Ceny zahrňajú originálne diely aj prácu. Pre získanie ďalších informácii o paušálnych cenách pre vaše vozidlo kontaktujte svojho najbližšieho predajcu Renault.

Klimatizácia

Pre komfortnú jazdu plnú sviežosti

Klimatizácia zabezpečuje, aby bol priestor pre cestujúcich príjemný v akomkoľvek ročnom období.

Rady a tipy

Správny chod a fungovanie klimatizačného systému neznamená len možnosť regulácie teploty v kabíne vozidla. Klimatizácia taktiež ovplyvňuje kvalitu ovzdušia vo vnútri vozidla.

Pravidelná každoročná kontrola a čistenie klimatizácie vám umožní zbaviť sa baktérií, plesní a zápachu, čo nesporne prispieva k zvýšenému komfortu vo vašom vozidle.

Dôležitou súčasťou systému klimatizácie je peľový filter, ktorý chráni vzduch vo vnútri vozidla proti akýmkoľvek nečistotám z vonkajšieho prostredia. Odporúčame ho meniť minimálne raz za rok.

Medzi príznaky nesprávneho fungovania klimatizácie patrí:

 • nepríjemný zápach
 • menej účinné ochladzovanie alebo ohrev teploty v kabíne vozidla
 • alergické príznaky (kašeľ, kýchanie, dráždenie dýchacích ciest)
 • pretrvávajúce zahmlievanie okien
Klimatizácia
 Úkon  Všetky modely
Diagnostika klimatizácie 16,9 €
Čistenie klimatizácie 32,9 €
Kontrola a čistenie klimatizácie 36,9 €
Doplnenie klimatizácie 39,9 €

Ceny zahŕňajú originálne náhradné diely a prácu. Čistenie klimatizácie sa vykonáva sprejom či použitím prístroja Aircomatic. Pre doplnenie klimatizácie sa používa plynné chladivo R134a. Pre získanie ďalších informácií o správnej paušálnej cene pre vaše vozidlo prosím kontaktujte svojho najbližšieho predajcu Dacia.

Autobatérie

Buďte plní energie

Hoci sa autobatéria nabíja pri chode motora, vyžaduje údržbu. Autobatéria je srdcom celého vozidla a zlá údržba je príčinou 85% porúch.

Rady a tipy

Úroveň vybavenia elektroniky v nových vozidlách sa oproti predchádzajúcim generáciám neustále zvyšuje. Tým sa zvyšujú aj nároky na zdroje energie, čiže autobatériu. Tá mení chemickú energiu na elektrickú a zásobuje tak všetku elektroniku vo vozidle (rádio, osvetlenie, palubný počítač, GPS navigácia, alarm, parkovacie senzory a mnoho ďalšieho). Základnou požiadavkou na autobatériu je však dodať potrebnú energiu pre naštartovanie vášho vozidla.

Strážte si prvé príznaky opotrebenia autobatérie vrátane pomalšieho štartovania a menej efektívneho elektrického vybavenia:

 • skontrolujte svoju autobatériu v našom servise každé dva roky alebo po najazdení 30 000 km a vymeňte ju každé 4 roky alebo po najazdení 60 000 km.
 • pred obdobím chladného alebo veľmi teplého počasia si tiež nechajte skontrolovať systém zapaľovania a po najazdení 30 000 km skontrolujte zapaľovacie sviečky
Autobatérie
Model Typ Autobatérie
Sandero II L1 50Ah 420A 69,9 €
Logan II L1 50Ah 420A
69,9 € 
Dokker L2 60Ah 600A
89,9 € 
Lodgy L2 60Ah 600A
89,9 € 
Duster L2 60Ah 540A
82,9 € 

Vzorové ceny pre niektoré typy originálnych autobatérií vhodných pre daný model. Pre získanie ďalších informácií o správnej paušálnej cene pre vaše vozidlo prosím kontaktujte svojho najbližšieho predajcu Dacia.

Prvky viditeľnosti

Je dôležité vidieť a byť videný

Dobrá viditeľnosť z vozidla je veľmi dôležitá pre vašu bezpečnosť na ceste. Obzvlášť dôležitá je v noci, za nepretržitého dažďa či sneženia, kedy mnohonásobne rastie riziko dopravnej nehody.

Správne nastavené svetlomety a plne funkčné stierače, ktoré plnou plochou priliehajú na čelné či zadné okno, sú základným predpokladom pre výrazné zníženie tohto rizika.

Vaše stierače sú po celý rok vystavené teplotným výkyvom. V zime čelia stierače snehu a mrazu, v lete zase tropickým teplotám. Kvalitné výrobky musia zvládnuť svoju úlohu za každého počasia a pri nízkych aj vysokých rýchlostiach.

Aby ste mali za všetkých okolností optimálny výhľad z vozidla, odporúčame vám:

 • raz ročne vykonať výmenu stieračov za nové a pri výbere nepodceňovať ich kvalitu
 • pravidelne dopĺňať kvapalinu do ostrekovačov vhodnú pre dané ročné obdobie
 • používať kvalitnú a originálnu autokozmetiku pre odstraňovanie zvyškov hmyzu či ošetrenie skiel v zime
 • poškodenie čelného skla bezodkladne riešiť vo vašom autorizovanom servise
 • vždy mať vo vozidle kompletnú sadu náhradných žiaroviek
Stierače
Model Pro čelné okno Pro zadné okno
Sandero II 29,9 € 13,9 €
Logan II 29,9 €
13,9 €
Dokker 29,9 €
13,9 €
Lodgy 29,9 €
13,9 €
Duster 29,9 €
13,9 €

Ceny sú uvádzané pre dva kusy originálnych stieračov na čelné okno a jeden kus na zadné okno. Pre získanie ďalších informácií o správnej paušálnej cene pre vaše vozidlo prosím kontaktujte svojho najbližšieho predajcu Dacia.

Osvetlenie
Model Sada žiaroviek
Sandero II 15,9 €
Logan II 15,9 €
Dokker 15,9 €
Lodgy 15,9 €
Duster 15,9 €

Ceny sú uvádzané pre originálne sadu žiaroviek. Konkrétne typy žiaroviek v sade sa líši podľa typu vozidla. Pre získanie ďalších informácií o správnej paušálnej cene pre vaše vozidlo prosím kontaktujte svojho najbližšieho predajcu Dacia.Náhradné diely Motrio

Pri výrobe všetkých produktov Motrio sú kladené rovnaké požiadavky na bezpečnosť a funkčnosť, ako u originálnych dielov. Produkty Motrio plne zodpovedajú kvalitatívnym štandardom rovnako ako originálne diely a vzťahuje sa na ne aj rovnaká záruka.

Tieto diely ocenia predovšetkým majitelia vozidiel, ktorí chcú znížiť náklady na údržbu svojho vozidla pri zachovaní profesionality autorizovaného servisu a vysokej kvality použitých náhradných dielov.

Sortiment náhradných dielov Motrio zahŕňa 45 produktových radov. Celkovo je tak v ponuke cez 8 000 produktov radu bežného opotrebovania a univerzálnych produktov.

Hlavnými výhodami ich použitia sú:

 • Cena repasovaných dielov sa pohybuje medzi 50-70% ceny nového originálneho dielu
 • Spĺňajú normy kvality Renault a sú kryté rovnakou zárukou ako originálne náhradné diely
 • Zaručená bezproblémová kompatibilita a montáž s dodacou lehotou ako u nového dielu
 • Renovácia a recyklácia prebieha v súlade s normami na ochranu životného prostredia a s nižšími nárokmi na spotrebu materiálu a energie v porovnaní s výrobou nového dielu

Repasované diely

Originálne repasované diely sú ďalšou alternatívou, ktorá predstavuje cenovo výhodnejšiu variantu k použitiu nového originálneho dielu, s ohľadom na zostatkovú hodnotu vozidla.

Repasovaný diel je náhradný dielec, ktorý prešiel certifikovaným obnovovacím procesom, vykazuje rovnaké charakteristiky a spĺňa rovnaké kvalitatívne kritériá ako originálny náhradný diel.

Sú ponúkané na staršie modely Dacia a ich produktový rad zahŕňa predovšetkým mechanické opravy vozidla ako napríklad:

Motor Alternátor Brzdové strmene
Prevodovka Štartér Vstrekovacie čerpadlo
Zotrvačník Stĺpik riadenia Vstrekovač
Spojka Kompresor klimatizácie Hlava valcov
Polos Turbokompresor Pumpa posilňovača riadenia