Využite našu letnú akciu

Akciová ponuka

Skvelé ceny letných pneumatík, diskov a príslušenstva

Zistite viac

Servisné prehliadky

Postaráme sa o vaše vozidlo

Kompletná prehliadka vozidla s 87 bodmi kontroly, elektronická diagnostika, výmena oleja, výmena filtrov a zapaľovacích sviečok a doplnenie kvapalín (okrem paliva). S popredajnými službami Dacia sa môžete spoľahnúť, že harmonogram údržby vášho vozidla Dacia bude do bodky splnený a vy sa tak môžete vyhnúť všetkým neočakávaným prekvapeniam.

Rady a tipy

Dodržiavaním servisných intervalov uvedených vo vašom harmonograme údržby môžete predísť poruchám spôsobeným opotrebovaním, a uchováte tak svoje vozidlo Dacia v skvelej kondícii.

Nečakajte iba na svetelné indikátory na prístrojovej doske! Dodržujte servisné intervaly (či časové či kilometrové) podľa plánu údržby a my sa postaráme, aby ste sa vyhli všetkým problémom vzniknutých z dôvodu opotrebovania najzaťaženejších komponentov vo vašom aute.

Brzdy a tlmiče

Bezpečnosť vždy na prvom mieste

Bezpečnosť je jedným zo základných hodnôt vozidiel Dacia. Brzdy, tlmiče a pneumatiky spolu vytvárajú tzv. "Bezpečnostný trojuholník" a ich vysoká kvalita je nevyhnutným predpokladom k vašej bezpečnosti.

Rady a tipy

Venujte pozornosť už prvým príznakom opotrebovania bŕzd:

 • Predlžovanie brzdnej dráhy
 • Vibrácie pod nohami pri zošliapnutí brzdového pedála
 • Pískanie bŕzd v momente brzdenia

Ak chcete zachovať účinné brzdenie vášho vozidla a zaistiť tak bezpečnosť pre vás a vašu posádku nechajte si:

 • skontrolovať brzdy každých 20 tis. km alebo 2 roky
 • vymeniť brzdovú kvapalinu každých 120 tis. km alebo 4 roky

Rozvody

Nepodceňte ich výmenu

Rozvody zaisťujú perfektnú synchronizáciu celého motora. Rešpektovaním ich výmenného intervalu predídete poškodeniu motora, ktoré môže nastať pretrhnutím rozvodového remeňa či reťaze z dôvodu opotrebovania.

Rady a tipy

Opotrebenie rozvodového remeňa sa nevykazuje žiadnymi varovnými príznakmi. Bohužiaľ sa stáva, že to vodiči neriešia a potom je príliš neskoro na záchranu.

V rámci prevencie poškodenia, ktoré môže viesť až k zlyhaniu motora, dbajte na dodržiavanie harmonogramu výmeny rozvodového remeňa. Využite túto výmenu tiež na kontrolu vodného čerpadla.

V pláne údržby odporúčame meniť rozvody každých 6 rokov alebo pri nabehnutí 60 000 - 120 000 km podľa toho, čo nastane skôr.

Klimatizácia

Pre komfortnú jazdu plnú sviežosti

Klimatizácia zabezpečuje, aby bol priestor pre cestujúcich príjemný v akomkoľvek ročnom období.

Rady a tipy

Správny chod a fungovanie klimatizačného systému neznamená len možnosť regulácie teploty v kabíne vozidla. Klimatizácia taktiež ovplyvňuje kvalitu ovzdušia vo vnútri vozidla.

Pravidelná každoročná kontrola a čistenie klimatizácie vám umožní zbaviť sa baktérií, plesní a zápachu, čo nesporne prispieva k zvýšenému komfortu vo vašom vozidle.

Dôležitou súčasťou systému klimatizácie je peľový filter, ktorý chráni vzduch vo vnútri vozidla proti akýmkoľvek nečistotám z vonkajšieho prostredia. Odporúčame ho meniť minimálne raz za rok.

Medzi príznaky nesprávneho fungovania klimatizácie patrí:

 • nepríjemný zápach
 • menej účinné ochladzovanie alebo ohrev teploty v kabíne vozidla
 • alergické príznaky (kašeľ, kýchanie, dráždenie dýchacích ciest)
 • pretrvávajúce zahmlievanie okien

Autobatérie

Buďte plní energie

Hoci sa autobatéria nabíja pri chode motora, vyžaduje údržbu. Autobatéria je srdcom celého vozidla a zlá údržba je príčinou 85% porúch.

Rady a tipy

Úroveň vybavenia elektroniky v nových vozidlách sa oproti predchádzajúcim generáciám neustále zvyšuje. Tým sa zvyšujú aj nároky na zdroje energie, čiže autobatériu. Tá mení chemickú energiu na elektrickú a zásobuje tak všetku elektroniku vo vozidle (rádio, osvetlenie, palubný počítač, GPS navigácia, alarm, parkovacie senzory a mnoho ďalšieho). Základnou požiadavkou na autobatériu je však dodať potrebnú energiu pre naštartovanie vášho vozidla.

Strážte si prvé príznaky opotrebenia autobatérie vrátane pomalšieho štartovania a menej efektívneho elektrického vybavenia:

 • skontrolujte svoju autobatériu v našom servise každé dva roky alebo po najazdení 30 000 km a vymeňte ju každé 4 roky alebo po najazdení 60 000 km.
 • pred obdobím chladného alebo veľmi teplého počasia si tiež nechajte skontrolovať systém zapaľovania a po najazdení 30 000 km skontrolujte zapaľovacie sviečky

Prvky viditeľnosti

Je dôležité vidieť a byť videný

Dobrá viditeľnosť z vozidla je veľmi dôležitá pre vašu bezpečnosť na ceste. Obzvlášť dôležitá je v noci, za nepretržitého dažďa či sneženia, kedy mnohonásobne rastie riziko dopravnej nehody.

Správne nastavené svetlomety a plne funkčné stierače, ktoré plnou plochou priliehajú na čelné či zadné okno, sú základným predpokladom pre výrazné zníženie tohto rizika.

Vaše stierače sú po celý rok vystavené teplotným výkyvom. V zime čelia stierače snehu a mrazu, v lete zase tropickým teplotám. Kvalitné výrobky musia zvládnuť svoju úlohu za každého počasia a pri nízkych aj vysokých rýchlostiach.

Aby ste mali za všetkých okolností optimálny výhľad z vozidla, odporúčame vám:

 • raz ročne vykonať výmenu stieračov za nové a pri výbere nepodceňovať ich kvalitu
 • pravidelne dopĺňať kvapalinu do ostrekovačov vhodnú pre dané ročné obdobie
 • používať kvalitnú a originálnu autokozmetiku pre odstraňovanie zvyškov hmyzu či ošetrenie skiel v zime
 • poškodenie čelného skla bezodkladne riešiť vo vašom autorizovanom servise
 • vždy mať vo vozidle kompletnú sadu náhradných žiaroviek


Náhradné diely Motrio

Pri výrobe všetkých produktov Motrio sú kladené rovnaké požiadavky na bezpečnosť a funkčnosť, ako u originálnych dielov. Produkty Motrio plne zodpovedajú kvalitatívnym štandardom rovnako ako originálne diely a vzťahuje sa na ne aj rovnaká záruka.

Tieto diely ocenia predovšetkým majitelia vozidiel, ktorí chcú znížiť náklady na údržbu svojho vozidla pri zachovaní profesionality autorizovaného servisu a vysokej kvality použitých náhradných dielov.

Sortiment náhradných dielov Motrio zahŕňa 45 produktových radov. Celkovo je tak v ponuke cez 8 000 produktov radu bežného opotrebovania a univerzálnych produktov.

Hlavnými výhodami ich použitia sú:

 • Cena repasovaných dielov sa pohybuje medzi 50-70% ceny nového originálneho dielu
 • Spĺňajú normy kvality Renault a sú kryté rovnakou zárukou ako originálne náhradné diely
 • Zaručená bezproblémová kompatibilita a montáž s dodacou lehotou ako u nového dielu
 • Renovácia a recyklácia prebieha v súlade s normami na ochranu životného prostredia a s nižšími nárokmi na spotrebu materiálu a energie v porovnaní s výrobou nového dielu

Repasované diely

Originálne repasované diely sú ďalšou alternatívou, ktorá predstavuje cenovo výhodnejšiu variantu k použitiu nového originálneho dielu, s ohľadom na zostatkovú hodnotu vozidla.

Repasovaný diel je náhradný dielec, ktorý prešiel certifikovaným obnovovacím procesom, vykazuje rovnaké charakteristiky a spĺňa rovnaké kvalitatívne kritériá ako originálny náhradný diel.

Sú ponúkané na staršie modely Dacia a ich produktový rad zahŕňa predovšetkým mechanické opravy vozidla ako napríklad:

Motor Alternátor Brzdové strmene
Prevodovka Štartér Vstrekovacie čerpadlo
Zotrvačník Stĺpik riadenia Vstrekovač
Spojka Kompresor klimatizácie Hlava valcov
Polos Turbokompresor Pumpa posilňovača riadenia